Absorbery akustyczne

199,00 299,00 
209,00 399,00 
209,00 399,00 
379,00 
159,00 219,00 
149,00 
699,00 
749,00 

Absorbery szerokopasmowe

Absorbery akustyczne to najczęściej wybierane panele do adaptacji akustycznej. Ich ogromną zaletą jest fakt, że działają one w bardzo szerokim zakresie częstotliwości, zapewniając wysoką skuteczność pochłaniania również niskich tonów. Ta cecha sprawia, że znakomicie radzą sobie one z takimi problemami jak zbyt dugi pogłos, echo oraz nadmierny hałas. Absorbery szerokopasmowe to panele, które stanowią punkt wyjściowy każdej adaptacji akustycznej. Pozwalają one uzyskać optymalne warunki pogłosowe w pomieszczeniu, znakomicie nadają się również do adaptacji tzw. punktów wczesnych odbić na ścianach oraz suficie.

Absobery akustyczne - gdzie je stosować ?

Absorbery akustyczne są bardzo uniwersalnymi panelami, dzięki czemu można stosować je niemal w każdym pomieszczeniu, w którym problemem jest echo, hałas i nadmierny pogłos utrudniający komunikację. Są one bardzo często wybierane do adaptacji studiów nagrań oraz kin domowych, ale mogą być także stosowane w innych wnętrzach, zmagających się ze złą akustyką. A zatem doskonale sprawdzą się także we wszelkiego rodzaju biurach, korytarzach oraz domowych salonach.

 

absorbery akustyczne hybrydowe

Absorbery akustyczne hybrydowe - czym są ?

Absorbery hybrydowe to specyficzna grupa paneli akustycznych, które łączą w sobie dwie funkcje - pochłaniania oraz rozpraszania dźwięku. Jest to bardzo ważne, szczególnie przy adaptacji małych pomieszczeń oraz takich, w których czas pogłosu jest stosunkowo krótki. Panele hybrydowe dzięki swojej unikalnej budowie, potrafią absorbować i rozpraszać dźwięk jednocześnie. Absorbowane są głownie niskie częstotliwości, natomiast częstotliwości średnie i wysokie ulegają rozproszeniu. Ta cecha sprawia, że adaptowane pomieszczenie nie jest zbyt mocno wytłumiane, dzięki czemu nadal brzmi ono "żywo" i naturalnie.

Z czego wykonane są absorbery ?

Absorbery akustyczne jak sam nazwa wskazuje absorbują czyli pochłaniają energię dźwięku. Mówiąc ściślej, konwertują energię fali dźwiękowej w ciepło. Aby było to możliwe, do ich budowy muszą być użyte materiały porowate. Najczęściej używanym materiałem jest wełna skalna, która dzięki swojej włóknistej strukturze, posiada znakomite właściwości pochłaniania dźwięku. W Bluetone Acoustics używamy najlepszej na rynku wełny o gęstości 80kg/m3 z serii dedykowanej do zastosowań w akustyce. Ponadto w niektórych naszych panelach stosujemy piankę dźwiękochłonną, która co prawda nie zapewnia tak dobrych współczynników absorpcji jak wełna, ale spełnia swoje zadanie w większości przypadków.