Absorbery akustyczne

269,00 
369,00 
369,00 
349,00 
209,00 
149,00 
699,00 
749,00 

Absorbery szerokopasmowe

Absorbery akustyczne to najczęściej wybierane panele do adaptacji akustycznej. Ich ogromną zaletą jest fakt, że działają one w bardzo szerokim zakresie częstotliwości, zapewniając wysoką skuteczność pochłaniania również niskich tonów. Ta cecha sprawia, że znakomicie radzą sobie one z takimi problemami jak zbyt dugi pogłos, echo oraz nadmierny hałas. Absorbery szerokopasmowe to panele, które stanowią punkt wyjściowy każdej adaptacji akustycznej. Pozwalają one uzyskać optymalne warunki pogłosowe w pomieszczeniu, znakomicie nadają się również do adaptacji tzw. punktów wczesnych odbić na ścianach oraz suficie.

Absobery akustyczne - gdzie je stosować ?

Absorbery akustyczne są bardzo uniwersalnymi panelami, dzięki czemu można stosować je niemal w każdym pomieszczeniu, w którym problemem jest echo, hałas i nadmierny pogłos utrudniający komunikację. Są one bardzo często wybierane do adaptacji studiów nagrań oraz kin domowych, ale mogą być także stosowane w innych wnętrzach, zmagających się ze złą akustyką. A zatem doskonale sprawdzą się także we wszelkiego rodzaju biurach, korytarzach oraz domowych salonach.

 

absorbery akustyczne hybrydowe

Absorbery akustyczne hybrydowe - czym są ?

Absorbery hybrydowe to specyficzna grupa paneli akustycznych, które łączą w sobie dwie funkcje - pochłaniania oraz rozpraszania dźwięku. Jest to bardzo ważne, szczególnie przy adaptacji małych pomieszczeń oraz takich, w których czas pogłosu jest stosunkowo krótki. Panele hybrydowe dzięki swojej unikalnej budowie, potrafią absorbować i rozpraszać dźwięk jednocześnie. Absorbowane są głownie niskie częstotliwości, natomiast częstotliwości średnie i wysokie ulegają rozproszeniu. Ta cecha sprawia, że adaptowane pomieszczenie nie jest zbyt mocno wytłumiane, dzięki czemu nadal brzmi ono "żywo" i naturalnie.

Z czego wykonane są absorbery ?

Absorbery akustyczne jak sam nazwa wskazuje absorbują czyli pochłaniają energię dźwięku. Mówiąc ściślej, konwertują energię fali dźwiękowej w ciepło. Aby było to możliwe, do ich budowy muszą być użyte materiały porowate. Najczęściej używanym materiałem jest wełna skalna, która dzięki swojej włóknistej strukturze, posiada znakomite właściwości pochłaniania dźwięku. W Bluetone Acoustics używamy najlepszej na rynku wełny o gęstości 80kg/m3 z serii dedykowanej do zastosowań w akustyce. Ponadto w niektórych naszych panelach stosujemy piankę dźwiękochłonną, która co prawda nie zapewnia tak dobrych współczynników absorpcji jak wełna, ale spełnia swoje zadanie w większości przypadków.