Produkty

449,00 
549,00 
349,00 
499,00 
599,00 
399,00 

dyfuzory akustyczne w studio

DYFUZORY AKUSTYCZNE

Akustyka we wnętrzu to bardzo istotny element toru odsłuchowego, który odpowiada za ostateczne brzmienie dźwięku. Dlatego tak duże znaczenie ma wykonanie adaptacji akustycznej pomieszczenia w prawidłowy sposób, co ma na celu między innymi sprawowanie kontroli ewentualnymi, niekorzystnymi odbiciami fal, czy redukcję pogłosu. Co ciekawe, ma to znaczenie nie tylko w studio nagraniowym, ale również w domu – szczególnie, jeśli muzyka, czy dobry film stanowi dla domowników istotny element i kiedy chce się uzyskać niesamowity efekt dźwiękowy. Dlatego w ofercie Bluetone znajdują się wysokiej jakości dyfuzory akustyczne, których najbardziej charakterystyczną cechą jest najwierniejsze odwzorowanie dźwięku.    Choć podstawowe wykorzystanie dyfuzorów akustycznych dotyczy studiów nagraniowych, nie ma najmniejszego problemu, aby wykorzystać je również w innych miejscach, jak obiekty użyteczności publicznej, sale koncertowe, kluby muzyczne, czy własny dom lub mieszkanie. Jako specjaliści w tej dziedzinie oferujemy nie tylko profesjonalne dyfuzory akustyczne drewniane, ale także służymy fachową poradą. Dodatkowo, ku uciesze klientów, jako producent udostępniamy je w bardzo atrakcyjnej cenie.  

Czym są dyfuzory akustyczne z drewna i jak wykorzystać je w studio?

Dyfuzory akustyczne to ustroje zaprojektowane do efektywnego rozpraszania energii fal dźwiękowych odbijanych od ścian i sufitu. Ich zastosowanie powoduje redukcję pogłosu, eliminuje echo trzepoczące i poprawia ogólny komfort akustyczny w pomieszczeniu. Dyfuzory akustyczne Bluetone wykonane są z naturalnego drewna, dzięki czemu brzmią one lepiej i mają znacznie wyższą skuteczność niż podobne ustroje z innych materiałów. Do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne plotery CNC, które zapewniają powtarzalność oraz precyzyjne spasowanie elementów z dokładnością do 0,05 mm. W naszej ofercie znajdują się zarówno klasyczne dyfuzory Schroedera (QRD), jak i dyfuzory binarne oraz typu PRD i Skyline. Na indywidualne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać dowolny dyfuzor o podanych przez klienta wymiarach oraz kolorze.  

Jak działają dyfuzory akustyczne z drewna?

Dyfuzory akustyczne, czyli panele rozpraszające mają jedno konkretne zadanie – w przeciwieństwie do paneli akustycznych, które mają pochłaniać dźwięk, rozpraszają go, ale nie pozwalają tracić tak zwanej energii akustycznej. Dzięki temu można bez problemu kontrolować odbicia fal akustycznych w różnych pomieszczeniach, nie tylko w profesjonalnym studiu nagraniowym. Dzięki takiemu zabiegowi, panele rozpraszające z drewna pozwalają uzyskać tak zwany efekt otoczenia dźwiękiem, znacząco zwiększając jego przestrzenność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku scen muzycznych, ale sprawdza się również poza nimi.  

Gdzie znajdują zastosowanie drewniane panele rozpraszające?

Dyfuzory akustyczne poleca się wszędzie tam, gdzie nie zawsze da się sprawować kontrolę nad dźwiękiem w taki sposób, jakby się tego chciało.  Przeznaczenie dyfuzorów akustycznych:
  • Studio nagraniowe,
  • Sala kinowa,
  • Miejsca użyteczności publicznej,
  • Sale koncertowe,
  • Dom i mieszkanie.
Szczególne efekty dźwiękowe uzyska się, kiedy zastosuje się je w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki pokryciu ścian panelami rozpraszającymi, całkowicie zmienia się lokalny współczynnik odbicia – wtedy zauważa się różnicę w sprzęganiu opóźnień różnych odbić. Ma to miejsce poprzez różne elementy znajdujące się na powierzchni dyfuzora. Ich największą skuteczność szacuje się na przedział od 10000 do 3500 Hz.  

Jak wybrać dyfuzor akustyczny do pomieszczenia i gdzie je umieścić?

Wybór paneli rozpraszających jest kluczowy, jeśli chodzi o uzyskanie zamierzonych efektów. Oprócz samej jakości produktu, znaczenie ma również jego typ. Dlatego w naszej ofercie można znaleźć tak zróżnicowany asortyment, który jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, a jeśli nie – istnieje opcja stworzenia dyfuzora akustycznego na indywidualne zamówienie. Przed wyborem należy określić między innymi ich umiejscowienie oraz ilość. Kluczowe znaczenie ma jednak cel, a więc należy zastanowić się, czy mają one na przykład pozwolić nam pozbyć się pogłosu, czy polepszyć akustykę.    Istotne znaczenie ma wspomniane wcześniej umiejscowienie. Poprzez ciekawe kształty, dyfuzory akustyczne spełniają nie tylko swoją rolę techniczną, ale również stanowią niebanalną ozdobę. Nie to jednak jest tutaj najważniejsze – to miły dodatek. Ważne gdzie umieścimy dyfuzor, czyli jak daleko będzie się on znajdować od słuchacza. Standardowo jest to odległość minimum jednego metra – czasami odległość ta może być mniejsza (choć rzadko), a w większości wypadków mniejsza. Ostateczną odległość determinuje częstotliwość dolna, którą rozprasza panel. Oczywiście, jeśli chodzi o miejsce montowania, najbardziej poleca się tylną ścianę, czy boki lub sufit. W trakcie projektowania, warto posiłkować się konkretnymi technikami adaptacji akustycznej, ale jeśli nie macie Państwo takich możliwość lub nie czujecie się w tej kwestii pewnie, jako specjaliści, jesteśmy do dyspozycji.     

Drewniane dyfuzory akustyczne – szeroka oferta dla wymagających Klientów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jako producent dyfuzorów akustycznych przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę modeli. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć w asortymencie produkt, który będzie zgodny z oczekiwaniami, mogąc dopasować go do dowolnego wnętrza.  W naszej ofercie znajdują się różnego typu dyfuzory akustyczne drewniane – jest to między innymi opcja 1D, 2D, czy nawet klasyczny dyfuzor akustyczny drewniany QDR, który powoduje rozproszenie fal o bardzo szerokim zakresie częstotliwości. Klasyczna wersja wykonana jest w taki sposób, aby rozpraszać również niskie tony i robić to w sposób bardzo efektywny. Pozwala na to wysoka głębokość szczelin, co pozwala na profesjonalny odsłuch audio.  W asortymencie znajdują się również drewniane dyfuzory akustyczne 1D, które rozpraszają wysokie oraz średnie częstotliwości. Ich zadaniem jest skrócenie czasu pogłosu oraz redukcja efektu filtra grzebieniowego. Oprócz tego, taki dyfuzor akustyczny z drewna skutecznie eliminuje echo. Dopełnieniem oferty są dyfuzory akustyczne drewniane 2D, które dają możliwość na wielokierunkowe rozpraszanie dźwięku dla różnych fal. Tutaj spektrum kątów padania fal jest bardzo szerokie. Dzięki wykorzystaniu takich rozwiązań, można znacząco poprawić separację stereo oraz przestrzenność dźwięku w pomieszczeniu, które chce się zaadoptować. Istnieje również możliwość wykonania takiego dyfuzora na zamówienie, zgodnie ze specyfikacją klienta – biorąc pod uwagę między innymi różne warianty kolorystyczne i wymiarowe.  

Dlaczego warto zdecydować się na dyfuzory akustyczne drewniane Bluetone?

Asortyment Bluetone to nie tylko wysoka jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów i niesamowite efekty dźwiękowe, które można dzięki nim uzyskać. Wszystkie panele rozpraszające dostępne w naszej ofercie to również nowoczesny design i niebanalna estetyka. Są precyzyjnie wykonane, ale nie zapomina się również o istotnych dla oka względach wizualnych. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zaadaptowanie pomieszczenia w sposób odpowiedni pod kątem technicznym, ale również tak, aby po prostu dobrze się prezentowały i stanowiły dekorację. Do tworzenia dyfuzorów akustycznych wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości drewno oraz tak samo wysokiej klasy komponenty. Dbając o zadowolenie klientów oraz możliwość wieloletniego korzystania z oferowanych przez nas produktów, na ten aspekt zwracamy szczególną uwagę. Panele rozpraszające drewniane w Bluetone to również gwarancja potwierdzona niezbędnymi certyfikatami oraz atestami. Można mieć pewność, że są one bezpieczne w użyciu. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, ale również miłośnicy dźwięku, nie mogliśmy podejść do sprawy inaczej. Nasz cel to dostarczenie klientom najlepszych produktów, które pozwolą im kształtować akustykę wnętrz bez strachu o fiasko. Stawiamy na nowoczesne technologie produkcyjne i rozwiązania, które sami stosujemy.   Kropką nad i naszej oferty jest możliwość zamówienia indywidualnego projektu – dajemy możliwość wykonania paneli rozpraszających zgodnych z osobistymi preferencjami. Wystarczy nam specyfikacja, a jesteśmy w stanie wykonać dowolny dyfuzor akustyczny z drewna. Wystarczy się z nami skontaktować.