PANELE AKUSTYCZNE

W ofercie Bluetone znajdują się zarówno profesjonalne panele akustyczne przeznaczone do adaptacji studiów nagrań czy kin domowych jak i dekoracyjne panele dźwiękochłonne dedykowane do użytku w mieszkaniach, biurach czy lokalach usługowych. Panele akustyczne Bluetone wykonane są z ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów dźwiękochłonnych, posiadających odpowiednie atesty i aprobaty. Zastosowana w nich wełna zapewnia szerokopasmową absorpcję dźwięku w klasie A, dzięki czemu pozwalają one efektywnie kształtować akustykę w nawet najbardziej wymagających wnętrzach.


Wełna mineralna ISOVER PT80

Absorbery szerokopasmowe

Dzięki silnym właściwościm tłumiącym absorbery szerokopasmowe są doskonałym rozwiązaniem do pochłaniania dźwięku i kontroli hałasu w różnego typu pomieszczeniach. Panele te przeznaczone są do użytku zarówno w przestrzeniach publicznych takich jak biura, szkoły czy restauracje jak i profesjonalnych pomieszczeniach odsłuchowych i dedykowanych do pracy z dźwiękiem. W zależności od wymagań różnią się one rozmiarem oraz skutecznością absorpcji w odniesieniu do konkretnych częstotliwości. Do produkcji absorberów szerokopasmowych używamy wysokiej jakości wełny mineralnej o wysokich parametrach pochłaniania dźwięku ISOVER PT80.

Panele akustyczne hybrydowe

Panele tego typu są innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym zachować równowagę pomiędzy pochłanianiem oraz rozproszeniem dźwięku. Dzięki zastosowanej w nich płycie dyfuzyjnej panele hybrydowe wykazują silne właściwości tłumiące w zakresie nisko oraz średnio tonowym oraz zapewniają równomierne rozproszenie dźwięku w zakresie wysokotonowym. Dzięki połączeniu funkcji pochłaniania oraz rozpraszania dźwięku, panele hybrydowe pozwalają kształtować akustykę w pomieszczeniu bez ryzyka jego nadmiernego przetłumienia.

Panele akustyczne dekoracyjne

Panele akustyczne dekoracyjne posiadają nieco słabsze właściwości niż absorbery szerokopasmowe czy panele hybrydowe. Są one wykonane z lekkiej pianki akustycznej i wykończone lakierowaną drewnianą płytą z odpowiednią perforacją odpowiedzialną za rozpraszanie dźwięku. Panele te cechują się nowoczesnym designem i stylistyką, a bogata gama dostępnych kolorów pozwala dopasować je w taki sposób, aby dobrze komponowały się z wystrojem i umeblowaniem adaptowanego wnętrza. Panele te polecane są w szczególności do domów, mieszkań, biur oraz wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej. Mogą być także stosowanie jako uzupełnienie adaptacji akustycznej w profesjonalnych studiach nagrań, salach prób i tym podobnych pomieszczeniach.