Produkty

159,00 
249,00 
249,00 
249,00 
119,00 
99,00 
99,00 
599,00 
499,00 

 

Dekoracyjne panele akustyczne na ścianie

Panele akustyczne

W ofercie Bluetone znajdują się zarówno profesjonalne panele akustyczne przeznaczone do adaptacji studiów nagrań czy kin domowych jak i dekoracyjne panele dźwiękochłonne dedykowane do użytku w mieszkaniach, biurach czy lokalach usługowych. Panele akustyczne Bluetone wykonane są z ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów dźwiękochłonnych, posiadających odpowiednie atesty i aprobaty. Zastosowana w nich wełna zapewnia szerokopasmową absorpcję dźwięku w klasie A, dzięki czemu pozwalają one efektywnie kształtować akustykę w nawet najbardziej wymagających wnętrzach. Zróżnicowanie i różnorodność oferowanych przez nas paneli akustycznych daje możliwość zrealizowania na ich bazie kompleksowej adaptacji akustycznej pomieszczenia i uzyskania doskonałych efektów pozwalających na cieszenie się muzyką i jakością dźwięku na najwyższym poziomie.

 

Panele akustyczne ścienne i sufitowe - jakie panele wybrać ?

Panele akustyczne ścienne oraz sufitowe to najlepszy sposób na rozwiązanie problemów ze złą akustyką. O tym jakie konkretnie panele powinny zostać użyte do adaptacji pomieszczenia, w głównej mierze decyduje jego przeznaczenie oraz rodzaj problemów jakie w nim występują. Innych paneli użyjemy do wyciszenia biura, sali prób lub hali sportowej a innych do profesjonalnej adaptacji akustycznej pokoju odsłuchowego czy studia nagrań. W pierwszym wypadku wystarczające będzie zastosowanie klasycznych paneli dźwiękochłonnych (absorberów). W przypadku drugim, najczęściej konieczne będzie zastosowanie kilku rodzajów paneli.

Jeśli zależy nam na zniwelowaniu pogłosu i redukcji hałasu w pomieszczeniu, wtedy najlepszym wyborem będą szerokopasmowe absorbery dźwięku. Jeśli natomiast chcemy uzyskać komfortowe warunki do słuchania muzyki oraz zależy nam aby dźwięk pozostał "żywy", korzystniejszym wyborem będą panele rozpraszające, czyi tak zwane dyfuzory akustyczne. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj paneli akustycznych, którym są panele hybrydowe. Łączą one w sobie obie funkcje - jednocześnie pochłaniają oraz rozpraszają dźwięk.

panele akustyczne ścienne - panele akustyczne sufitoweGdzie zamontować panele akustyczne ?

Co do zasady panele akustyczne montuje się na ścianach oraz suficie. O tym, w których konkretnie miejscach je zamontować decyduje ustawienie zestawu grającego oraz pozycja odsłuchowa. Te dwa czynniki determinują lokalizację tzw. punktów pierwszych odbić, czyli miejsc na ścianach, w których występują odbicia fal dźwiękowych, jakie w pierwszej kolejności docierające do naszych uszu. To właśnie eliminacja tych odbić jest podstawowym celem adaptacji akustycznej pomieszczeń odsłuchowych. Montaż paneli akustycznych w miejscach pierwszych odbić zapobiega odbijaniu się fal od ścian i w spektakularny sposób wpływa na poprawę jakości dźwięku. W konsekwencji następuje również obniżenie pogłosu i ogólna poprawa komfortu akustycznego w pokoju. Oprócz ścian warto również rozważyć adaptację sufitu, który odbija fale w taki sam sposób jak ściany. W przypadku problemów z niskimi częstotliwościami zaleca się zastosowanie pułapek basowych, które stawia się rogach pomieszczenia, gdzie występują największe nagromadzenia rezonansów.