OPIS PRODUKTU
Slat AbFuser to hybrydowy panel akustyczny, będący unikalnym połączeniem absorbera oraz dodatkowej płyty dyfuzyjnej, zapewniającej rozpraszanie dźwięku. Panel ten charakteryzuje się bardzo dobrą charakterystyką pochłaniania dźwięku, a jednocześnie zapewnia dodatkowe rozproszenie w zakresie tonów średnich i wysokich, dzięki czemu adaptowane pomieszczenie zachowuje swój naturalny ambient i brzmi żywo.
Panele hybrydowe Slat AbFuser łączą w sobie funkcje pochłaniania i rozpraszania dźwięku, co powoduje, że są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i bezpiecznym w stosowaniu. Dzięki połączeniu funkcji absorpcji i dyfuzji, panele te mogą być stosowany praktycznie w każdym pomieszczeniu bez ryzyka jego nadmiernego wytłumienia. Panele Slat AbFuser znajdą swoich entuzjastów szczególnie wsród audiofilów i osób zawodowo pracujących z dźwiękiem, albowiem pozwalają one na efektywne kształtowanie akustyki pomieszczenia odsłuchowego, przy zachowaniu odpowiedniej proporcji pomiędzy pochłanianiem a rozpraszaniem dźwięku.
CHARAKTERYSTYKA
DANE TECHNICZNE
Typ: Panel hybrydowy (pochłaniająco-rozpraszający)
Wymiary: 100x50cm
Grubość:5cm, 10cm
Zakres pochłaniania: 80 Hz – 15000 Hz
Zakres rozpraszania: 600 Hz – 3000 Hz
Materiał tłumiący: Wełna skalna (80kg/m3)
Rama: Płyta meblowa niepalna 16mm
Waga: 5kg
Tkanina: 100 %Polyester
MONTAŻ
Panele Slat AbFuser wyposażone są w zawieszki przykręcone do ramy oraz kołki montażowe, które należy zainstalować w ścianie. W przypadku aplikacji na suficie, do paneli dołączane są odpowiednie haki montażowe. Do wyboru jest zarówno zestaw do montażu w ścianie z cegły jak i z płyt gipsowo kartonowych.
Zestaw ścienny
Zestaw sufitowy
ZASTOSOWANIE
Panele Slat AbFuser są panelami hybrydowymi, co oznacza, że oprócz absorpcji dźwięku zapewniają także dodatkowe rozproszenie w zakresie częstotliwości średnich i wysokich. Odpowiednie rozproszenie dźwięku jest niezwykle istotne z punktu widzenia fizjologii słuchu i ma ogromny wpływ na doznania odsłuchowe. Z tego też względu, panele te znajdą zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach o akustyce kwalifikowanej, takich jak np. studia nagrań czy sale prób, ale dobrze sprawdzą się również w pokojach odsłuchowych oraz kinach domowych.