OPIS PRODUKTU
WaveFuser Wood to panele na bazie pianki akustycznej, które łączą funkcje pochłania i rozpraszania dźwięku. Wykonane są z pianki o gęstości 35kg/m3 oraz drewnianego frontu, który jest barwiony oraz lakierowany. Z uwagi na niską wagę są one łatwe w montażu zarówno na ścianach jak i na suficie. Perforowana płyta przednia paneli WaveFuser Wood wykonana jest z naturalnego drewna brzozowego i zapewnia wstępne rozpraszanie dźwięku w zakresie tonów średnich oraz średnio-wysokich. Umieszczona za nią gąbka akustyczna absorbuje niskie częstotliwości aż do 150 Hz./p>
Dzięki połączeniu funkcji pochłaniania i rozpraszania dźwięku, panele WaveFuser zapewniają poprawę parametrów akustycznych wnętrza, jednocześnie nie powodując jego nadmiernego wytłumienia. Zastosowanie tych paneli zapobiega powstawaniu echa trzepoczącego oraz wpływa na redukuję pogłosu.
Panele WaveFuser Wood odznaczają się wysoką skutecznością działania oraz atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu pełnią one także funkcję dekoracyjną, podnosząc walory estetyczne adaptowanego wnętrza. Znajdą one zastosowanie w stylowych pokojach odsłuchowych, studiach nagrań, kinach domowych oraz wszędzie tam, gdzie oprócz wysokiej jakości dźwięku liczy się także piękno wnętrza.
CHARAKTERYSTYKA
DANE TECHNICZNE
Typ: Panel hybrydowy (pochłaniająco-rozpraszający)
Wymiary: 50x50cm
Grubość: 5,5 cm
Waga: 1 kg
Zakres pochłaniania: 150 Hz – 10000 Hz
Zakres rozpraszania: 700 Hz – 3000 Hz
Materiał tłumiący: Pianka akustyczna PU (30kg/m3)
Płyta frontowa: Naturalne drewno barwione i lakierowane
MONTAŻ
Panele WaveFuser mogą być instalowane w różny sposób w zależności od powierzchni na jakiej będą montowane. Najpopularniejszym sposobem montażu jest użycie kleju w sprayu przeznaczonego do pianek poliuretanowych. Innym sposobem montażu jest użycie mocnej i wysokiej jakości taśmy dwustronnej.
ZASTOSOWANIE
Panele akustyczne WaveFuser Wood charakteryzują się dobrymi współczynnikami pochłaniania oraz rozpraszania dźwięku, jednak ich skuteczność poniżej 150Hz mocno spada. Z tego też względu będą one dobrym wyborem zawsze wtedy kiedy celem jest poprawa ogólnego komfortu akustycznego w adaptowanym pokoju. Mogą być one stosowane również w profesjonalnych aplikacjach, gdzie będą stanowić uzupełnienie istniejącej adaptacji akustycznej.